Dyski sklep komputerowy

Dyski to nie licząc procesorów nadrzędny cząstka serwera. Od dysków zależy ile danych pomieści serwer a jak migiem będzie je w stanie czytać natomiast spisywać zaś to prosto z mostu przekłada się na zdolność produkcyjna pracy użytkowników.

To samo można powiedzieć o każdym komputerze, jednakowoż na komputerze osobistym pracuje jedna postać oraz serwer służy wielu użytkownikom. I toteż w serwerach stosuje się rozwiązania nieznane w komputerach osobistych.

Z dyskiem nierozdzielnie towarzyszący jest weryfikator dyskowy. Mogłeś do tej chwili nie wiedzieć, że cokolwiek takiego w ogóle występuje w komputerowej przyrodzie, ponieważ o kontrolerach w przypadku PC-tów odpowiednio się nie mówi – są zawżdy wbudowane na płycie głównej natomiast są zawsze.

Z serwerami jest inaczej, bowiem aczkolwiek takie proste kontrolery są również zintegrowane na serwerowych płytach głównych (używane np. do połączenia napędów CD/DVD) owo ich zdolność produkcyjna jest niewystarczająca a prócz tym mają tę wadę, iż niezwykle obciążają mikroprocesor a wiadomo, iż procesor w serwerze ma ważniejsze zadania niż sterowanie przesyłaniem danych spośród dysku a na dysk.

Dlatego w serwerach z reguły stosuje się dodatkowe kontrolery dysków, które mają własny specjalizowany procek i z reguły moderator pamięci, co zapewnia o sporo większą zdolność produkcyjna serwera.
Sprawdź ofertę na zaawansowany sprzęt komputerowy w naszym e-sklepie https://hpeserwery.yolasite.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s