Sprzedaż drzew

Multimetr częstokroć pozwala odkryć usterkę w naprawianym urządzeniu ewentualnie po prostu zmierzyć energia jednakowoż potęga przepływającego prądu. Dowiedz się podczas gdy oceniać oraz nul nie uszkodzić.

Jak wykonywać pomiary?

Przede wszystkim, warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jeśli mierzymy napięcia niebezpieczne oraz duże prądy, warto zachować szczególną ostrożność natomiast hulać izolowanych narzędzi, i w razie dyspozycja wykluczać serwisowane aparat kiedy nie musi pracować.

Jak sprawdzić napięcie?

Po pierwsze, trzeba ustawić trafny pole w mierniku tudzież wpleść przewody pomiarowe w odpowiednie wejścia urządzenia. Zwykłe, tanie multimetry posiadają wybór pomiaru napięć stałych oraz zmiennych. Każde w kilku różnych zakresach. Po wybraniu zakresu można już przejść do pomiarów.

Pomiar napięcia jest banalny – dosyć tego skaleczyć końcówkami obu przewodów punktów w urządzeniu, zaś na wyświetlaczu pokaże się energia pośrodku tymi punktami. Może pod ręką zanim pojawić się symbol minus, oznacza on, że na przewodzie COM (zwykle czarnym) panuje potencjał przewyższający wobec przewodu pomiarowego (czerwony). Zobacz ofertę na urządzenia do mierzenia np. analizatory mocy i pomiarów na naszej witrynie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s