sztukateria elewacyjna

Sztukateria styropianowa zaczyna wypychać z rynku swoją poprzedniczkę wykonaną spośród tynku. Dawniej bonie elewacyjne wcześniejszy modelowane z tynku, a od tego czasu przyczepiane aż do budynku. Dlaczego chwilowo jest inaczej? Jaką przewagę posiadają bonie styropianowe?

Bonie elewacyjne owo elementy architektoniczne o prostokątnym ewentualnie kwadratowym kształcie zaś grubości paru centymetrów, które wskutek swojemu umiejscowieniu na narożnikach budynków, podkreślają czar elewacji.

Istnieją różne techniki wytwarzania boni oraz innych elementów sztukateryjnych, np. listew okiennych lub pilastrów. Dwa najpopularniejsze owo sztukateria gipsowa oraz sztukateria styropianowa.

Sztukateria styropianowa osiąga przewagę nad konkurencją po największej części ze względów praktycznych, tudzież konkretniej mówiąc chodzi w tym miejscu o prostota jej zamontowania. Podkreślają to producenci na swoich stronach internetowych, zaznaczając blisko tym, że w pobliżu montażu sztukaterii styropianowej koniec zaledwie klej. Oczywiście jest to prawdą, jako że profile styropianowe są niezmiernie lekkie, i co więcej z powodu pokryciu masą tynkową twarde, co podobnie poprawia ich uchwyt się blisko elewacjach. Przy niektórych wyrobach – na przykład w sąsiedztwie listwach styropianowych – producenci oprócz umieszczają małe nacięcie, z racji któremu możemy użyć większej ilości kleju, tak tak aby w ten strategia polepszyć uchwyt się elementów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s