Grawerowane prezenty 3D

Grawerunek 3D powstaje bez naruszania powierzchni statuetki. Nie jest to wzorzec zatopiony w szkle lub wpuszczana do wnętrza farba, aczkolwiek mikropęknięcia powstałe pod spodem wpływem działania wiązki lasera 3D. Zobacz grawerowane prezenty

Przed wygrawerowaniem wzór względnie abolicja pierw musi zostać przekształcone w tzw. chmurę punktów, która jest jak na przykład innym jak zapisem koordynatów XYZ wskazujących punkty w przestrzeni, w które ma trafić kosmyk lasera. Następnie przechodzimy do grawerowania laserem 3D. Jest to przebieg polegający na skupianiu wiązki lasera do wewnątrz szklanych statuetek. Dzięki temu zdjęcia a trójwymiarowe modele grawerujemy w ich wnętrzu bez naruszenia powierzchni.

Skupienie wiązki lasera powoduje szyk mikropęknięć w szkle, których precyzyjne ułożenie w trzech wymiarach X Y Z pozwala na odbicie dowolnego obrazu 2D bądź 3D. Pojedynczą kompozycję tworzy zwykle ok. 500 tys. – 1 mln uzyskanych w ten podejście „punktów”. Setki tysięcy mikropęknięć, precyzyjnie rozmieszczonych w obrębie grawerowanej statuetki pozwala na uzyskanie zdumiewającego efektu w postaci „zatopionego” w bryle zdjęcia względnie trójwymiarowego przedmiotu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s